چطور یک فایل سه بعدی را در وب سایت خود برای کاربران نمایش دهیم

سه بعدی

حتما برای شما هم بسیار پیش آمده که بخواهید یک فایل سه بعدی را در وب سایت خود نمایش دهید، برای اینکار با جستجو در گوگل نتایج جالبی برای شما نمایش داده نشده و دست آخر تصمیم گرفتید تا از انجام این کار صرف نظر کنید؛ اما من راهکاری بسیار ساده و کم درد سر را به شما معرفی خواهم نمود که در تمام مرورگر ها با کیفیتی مطلوب به شما نمایش داده خواهد شد.

ابتدا وارد وب سایت Sketchfab شده و یک حساب کاربری ایجاد کنید، سپس مطابق آموزش زیر فایل خود را بارگذاری نمایید:

 

  • ابتدا روی گزینه ی Upload کلیک کنید و منتظر باز شدن پنجره جدید بمانید.

 

سه بعدی

 

  • سپس در پنجره ی باز شده، چنانچه فایل شما یک محتوای تکی است، فایل مذکور را با کلیک بر روی Choose File برگزینید و چنانچه قصد بارگذاری یک فایل به همراه متریال های آن را دارید، فایل با پسوند های مجاز و متریال با فرمت MLT  و یا یک تصویر با فرمت های PNG، TIFF، TGA و یا JPG را در یک فایل فشرده با یکی پسوند های RAR یا ZIP و یا ۷Z قرار دهید.

سه بعدی

 

  • اجازه دهید تا فایل ها بارگذاری شده و در همین حین متن توضیحات را برای نمایش به مخاطبین، نام محصول و همچنین متای توضیحات را برای یافت شدن محصول در موتور جستجو تکمیل کنید.

 

سه بعدی

  • پس از بارگذاری کامل و اصلاح موارد فوق، در صفحه جدید روی گزینه ی Publish کلیک نموده و در انتها روی گزینه ی Embed کلیک کنید.

 

سه بعدی

 

  • پس از باز شدن پنجره زیر، محتوای متنی درون کادر را Copy کرده و بعد از تگ <Body> وب لاگ یا وب سایت خود و کد ها را آنجا Paste کنید.
  • چنانچه از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس یا جوملا استفاده میکنید، کافیست تا روی گزینه ی نوشته ی تازه کلیک کرده و بعد از بارگذاری صفحه، روی گزینه ی متن در بالای صفحه کلیک نموده و کد های مربوطه را آنجا Paste کنید.

سه بعدی

 

حالا فایل شما برای مشاهده در وب سایت و یا وب لاگ شخصی تان قرار گرفته و شما میتوانید آنرا بچرخانید، حرکت دهید و متریالش را تعویض نموده و یا حالت دید آن را تغییر دهید.

وب سایت Sketchfab همچنین دارای قابلیت های دقیق تری برای نمایش و معرفی هرچه بهتر فایل های سه بعدی شماست که فهم و بررسی آنرا به شما خواننده گرامی محول میکنم.

آدرس کوتاه شده: https://miladzandi.ir/5C3wU

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
آگاهم کن از