گوگل

سرویسی که گوگل معرفی میکند، اینترنت اشیا یا اشیا در اینترنت؟

گوگل در جریان کنفرانس I/O 17 که کنفرانس سالانه مخصوص توسعه دهندگان میباشد، از ابزار ها، سرویس ها و نرم افزار بسیاری چون Google Lens ، Google Assistant و Android GO و غیره رو نمایی کرد.

گوگل
ساندار پیچای در حال معرفی گوگل لنز

این سرویس ها که عموما در جهت افزایش بهره وری از هوش مصنوعی در عصری که ساندار پیچای آن را AI Era ( عصر هوش مصنوعی ) خواند؛ معرفی شدند، امکانات خارق العاده ای را به سرویس ها و دستگاه های ارائه شده توسط گوگل افزودند.

یکی از این سرویس ها که به زعم بنده یکی از بحث برانگیز ترین ها بود، سرویسی با نام VPS که مخفف عبارت Visualization Positioning Service است که در حال حاضر بر روی هدست های واقعیت مجازی گوگل راه اندازی شده است. این سرویس به کاربر در جهت یافتن انواع اجناس، موقعیت های جغرافیایی، سرویس های قابل استفاده کمک میکند. تصور کنید که شما نیاز داشته باشید تا از یک فروشگاه، یک برند به خصوص از محصولی را که قصد استفاده از آن را دارید، خریداری کنید؛ خب چه میشود ؟ گوگل با استفاده از Daydream شما را دقیقا به قفسه ای که محصول مورد نظراتان در آن قرار دارد هدایت میکند.

گوگل
سرویس Visualization Positioning Service ارائه شده با هدست های واقعیت مجازی گوگل

حتما سوال میکنید این اتفاق چگونه رخ میدهد ؟ به شما میگویم!

وقتی که شما از این گجت خاص برای یافتن محصولات مورد نظرتان استفاده میکنید، گوگل با فناوری به خصوصی که ترکیبی از هوش مصنوعی ( یادگیری ماشین ) و داده های محصلی جمع آوری شده توسط کاربران است، سعی میکند تا نزدیک ترین و دقیق ترین اطلاعات را به شما بدهد؛ این اطلاعات فقط در مورد یک محصول در یک فروشگاه یا یک موقعیت جغرافیایی خلاصه نمیشوند!!

Google Maps به عنوان رایج ترین سرویس تعامل کاربران با نقشه های جغرافیایی و موقعیت های به خصوص، اطلاعات عظیمی را از سراسر جهان برای سرویس دهی به شما در اختیار دارد، این اطلاعات میتواند شامل برگزاری کنسرت ها، برنامه های برون شهری، جشن ها و مراسمات باشند که به صورت لحظه ای و نقطه ای توسط کاربران به گوگل ارسال میشوند.

گوگل
یک دستگاه اندرویدی و سرویس های گوگل

خب! با این حجم عظیم از اطلاعات گوگل چه خواهد کرد؟ این اطلاعات این شرکت را در افزودن سرویس های متنوع و مبتنی بر نقشه های جغرافیایی حمایت خواهد کرد، به شکلی که بتوان با اعتماد به اطلاعات وارد شده توسط کاربران؛ آدرس، شماره تماس، وب سایت و حتی میزان محبوبیت یک فروشگاه و یا سالن آرایش را برای استفاده همگانی،به صورت لحظه ای و بدون نیاز به جستجو در اختیار عموم مردم جهان قرار داد.

گوگل ادعا میکند که نسل آینده ی گجت های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده باید تاکید بیشتری بر موقعیت مکانی کاربران و سرویس هایی با این محوریت داشته باشد؛ تصور کنید تمام این خدمات بجای اینکه تنها بر روی گجت های پوشیدنی قرار داده شوند، همینجا در تلفن همراهتان کنار شما باشند!

گوگل
دریافت اطلاعات از مکان های اطراف با استفاده از گوگل لنز
آدرس کوتاه شده: https://miladzandi.ir/r0mjV

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
آگاهم کن از